Fabrikamız

Hema Otomotiv A.Ş. olarak üretimin her aşamasında herşeyden önce kritik sistem elemanları ürettiğimizi, dolayısıyla can güvenliğini kontrol altına aldığımızı unutmuyoruz. Otomotiv dünyasının hızlı gelişim kaydettiği bu dönemde, biz de bu trende kanuni gereklilikler, müşteri spesifikasyonları ve taleplerini gözönünde bulundurarak en iyi şekilde uyum sağlıyoruz.

Fabrikamız 15.000 m2 açık alan üzerinde 9000 m2 ‘lik bir kapalı alana sahiptir. Bünyemizde, Montaj Hattı, Talaşlı İmalat Hattı, Yüzey İşlem birimi ve test birimi bulunmaktadır.

Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş. Üretim Prosesi ve müşteri siparişlerine göre üretim gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra, üretim planlaması ve Kontrol Sistemlerinde SAP V.6.0 versiyonu tüm modülleriyle kullanılmaktadır.

Üretimin her safhasında tüm personelimiz “önce emniyet” kuralını uygulamaktadır. Üretim ve montaj hatlarında çalışan mavi yaka personelimiz teknik olarak ilgili birimlerimiz tarafından eğitilmektedir. Bu sayede hem çalışandan ötürü kaynaklanacak hata yapma oranı düşürülmekte hem de mekanik olarak oluşacak bir problemin çözümü konusunda ilk müdahale gecikmeden yapılabilmektedir. Bünyemizde kurulu eğitimli bakım ekibimiz tarafından gerekli periyodik tüm bakım-onarım işlemleri üretimi aksatmayacak şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yaptığımız ürünlerin gereği olarak, üretimimizde temizlik ve hijyene üst düzey bir önem vermekteyiz. Bu durum tüm çalışanlarımız tarafından benimsenmiş olup gerekli tüm hassasiyet her alanda özenle gösterilmektedir.

Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş.’de yeni ürün devreye alma ve seri üretim proseslerinde olmak üzere prototip, ön seri ve seri kontrol planları kullanmaktadır. Kullanılan bu kontrol planlarında malzeme girişinden sevkıyata kadar olan tüm kontrol ve testler belirtilmektedir. Mevcut çalışan sayısı, makina parkuru, ekipman, teçhizat ve donanımımız ile belirlediğimiz performans verimine ulaşmak için gereken tüm hassasiyeti göstermektedir.