Bizden Haberler

HEMA Endüstri A.Ş. Ukrayna Basınında

HEMA Endüstri A.Ş. ile ilgili - Ukrayna, Rusya ve Belarus’ta yayınlanan, en büyük tirajlı otomobil/ticari araç dergileri arasında olan “Avtosentr” Dergisinde 16.05.2016 tarihinde yer alan habere göre;

http://trucks.autocentre.ua/news/komavto/na-krazakh-poyavitsya-turetskoe-rulevoe-vmesto-belorusskogo-gb-70565.htmlKRAZ araçlarına Belaruslu Direksiyon yerine Türk Direksiyonu geliyor

 

“AvtoKraz” Firması Türk şirketi HEMA Endüstri A.Ş. üretimi direksiyonların testlerine başladı.


Türk yapımı, HEMA Endüstri direksiyon mekanizması, KRAZ’ın burunsuz ve burunlu olarak üretilen modellerine monte edildi ve testleri bitmek üzere olduğu bildirildi.

Hali hazırda kullanılan Belarus direksiyonlarından gelen şikayet ve kötü geri bildirimlerden dolayı, KRAZ zaten geliştirmek istediği teknolojisini de bahane ederek Türk direksiyonlarına geçme kararı aldı.

HEMA Endüstri firması HATTAT Holding bünyesinde çalışmakta olan, Türkiye ve Bölgesinin en büyük ağır ve hafif ticari araç direksiyon üreticisidir. Yıllık 1 milyon adetten fazla direksiyon üretim kapasitesine sahip olan HEMA Endüstri aynı zamanda ISO16949, Ford Q1, ISO14001 ve ISO9001 gibi kalite sertifikalarının da sahibidir. HEMA Endüstrinin müşterilerinin arasında Mercedes, Ford, Fiat, Renault gibi dünya devleri de bulunmaktadır.